505 - 441 - 521

karolina@sekretytreningu.pl
Warszawa

Asia Żytecka

Asia-Żytecka-Sekrety-TreninguPierwszy raz w życiu zetknęłam się z jogą na studiach, być może byłam za młoda, bo zajęcia tylko mnie frustrowały. Długie przestoje w pozycjach, które wydawały się proste do wykonania (dziś z perspektywy wiem, że musiałam je źle wykonywać), ślimacze tempo, brak wyraźnej muzyki totalnie nie sprawiały mi przyjemności. Drugi raz, ot żeby sprawdzić, trafiłam do Asi. Pewnie gdyby nie ona, joga jeszcze długo nie pojawiłaby się w kręgu moich zainteresowań. A jednak, dziś joga jest jedną z moich ulubionych dyscyplin.

 

Dobrze pamiętam pierwszy trening, na którym moje wyobrażenie o jodze zostało wywrócone do góry nogami. Po pierwsze idąc na zajęcia, które jak pamiętałam miały być proste, a trening leniwy, założyłam że wszystko uda mi się wykonać bez trudu! Nic takiego oczywiście się nie wydarzyło. Jak się okazało moja równowaga, rozciągnięcie, kondycja – słowem wszystko – nie wystarcza. Następnego dnia czułam się jakby mnie ktoś kijem stłukł – weź pod uwagę, że w moich ustach to komplement, lubię się skatować dobrym treningiem ;)

 

Power Joga u Asi to bardzo urozmaicone zajęcia, intensywne i relaksujące zarazem. Początek stanowi powitanie słońca i powtarzana z oddechem krótka vinyasa, część bardzo energetyczna i męcząca, kolejny etap stanowią dość intensywne brzuszki, potem sekwencja asan mocno równoważnych, rozciągających, wzmacniających i relaks z masażem! Cały trening prowadzony jest przy odpowiednio dobranej bardzo urozmaiconej muzyce.

 

Gdy tempo jest duże i intensywne Asia pokazuje wszystkie pozycje, tak, że nawet jeżeli jesteś początkujący nie będziesz się gubić. Podczas momentów relaksacyjnych Asia chodzi po sali, dociska, ustawia prawidłowe pozycje i pomaga w rozluźnieniu poprzez bardzo przyjemne mini masaże.

 

Asia jest bardzo sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do każdego, zawsze uśmiechnięta. Paradoks Asi polega na tym, że po jej zajęciach zawsze czuję się zmęczona, a jednocześnie wypoczęta :)

 

 

Asią Żytecką po raz pierwszy spotkałam w fitness klubie Zdrofit przy ulicy Ostrobramskiej 101.

One Response so far.

  1. […] raz pierwszy na zajęciach jogi, które prowadziła w zastępstwie za energetyczną i wymagającą Asię Żytecką. Pamiętam, że inność poprowadzonego przez nią treningu była dla mnie dużą […]