505 - 441 - 521

karolina@sekretytreningu.pl
Warszawa

Basia Łukaszczyk

Basia-Łukaszczyk-Sekrety-TreninguBasię znam krótko, ale od początku zrobiła na mnie duże wrażenie i postanowiłam często zaglądać do niej na treningi.

 

Power Joga u Basi to urozmaicone zajęcia, każdy trening wnosi coś nowego, poszerza moją praktykę i teorię. Basia zawsze dba o dostosowanie wariantów danej pozycji do możliwości osób na sali, dlatego niezależnie czy jesteś początkujący, czy zaawansowany poczujesz, że trening jest właśnie dla Ciebie. Porównując do innych znanych mi praktyk zajęcia są dość intensywne.

 

Basia podchodzi do bycia nauczycielem jogi na poważnie, dużo tłumaczy i objaśnia, kładzie nacisk na prawidłowy oddech, zachęca do pogłębiania wiedzy. Używa polskich nazw asan oraz oryginalnych, dzięki czemu nadaje nastrój zajęciom oraz daje możliwość pogłębienia  swojej teoretycznej wiedzy o jodze.

Często podkreśla, że bezpieczeństwo osób ćwiczących jest dla niej bardzo istotne. Na początku zajęć zawsze dopytuje nowe osoby o ewentualne kontuzje, problemy zdrowotne. W razie potrzeby podpowiada, czego nie robić, a na czym się skupić przy konkretnym problemie.

 

Basia jest bardzo otwarta, przyjaźnie nastawiona do wszystkich, komunikatywna. Robi wrażenie osoby zarówno bardzo mocno zaangażowanej w klimat jogi, a jednocześnie zdystansowanej, umie powiedzieć „joga nie zawsze musi być na poważnie”. Basia jest dobrze wytrenowana, mocno rozciągnięta, silna. Asany wykonuje bardzo ładnie i dokładnie. Na stronie Basi Łukaszczyk możemy przeczytać, że joga w 1%  to teoria, a w 99% praktyka. Jest ona tego ewidentnym przykładem.

 

Warto chwilę zatrzymać się przy wyglądzie Basi. Jest ona wyjątkowo zadbaną osobą. Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem jej fenomenalnych ramion, wąskiej talii, przepięknych proporcji sylwetki. Do tego Basia dba o odpowiednią stylizację. Ma klimatyczne tatuaże, na nadgarstkach nosi bransoletki z indyjskimi akcentami, na stopach mieniące się obrączki. Basia jest jak chodząca motywacja. Jest dowodem na to, że przy zaangażowaniu w ćwiczenia (podejrzewam, że również w dietę) można wyglądać po prostu pięknie.

 

Mam taką obserwację, że wielu instruktorów proponując trudniejsze asany, zadaje pytanie „kto robi trudną pozycję?’ i te osoby mają zadanie ją robić, a reszta robi ‚łatwiejszą’. I często się wtedy zastanawiam, skąd mam wiedzieć jaką robię, skoro obie pozycje są dla mnie nowe? Czy jeżeli zostanę przy „łatwiejszej”, to kiedy nastanie czas „trudniejszej”? A jeżeli już nastał, to skąd mam wiedzieć jak ją wykonać, skoro instrukcja brzmi jedynie „robimy”?

I tu wracam tematem do Basi, bo po tym jak zadała pytanie kto robi „stanie na głowie”, stwierdziła: no to uczymy się! Podała pozycje przygotowawcze, dokładnie objaśniła co robić, jak zacząć i zachęciła do cierpliwości. Jak już będę umiała pochwalę się Wam!

5 komentarzy so far.

 1. Anonim pisze:

  Treningi z Basią to sama przyjemność! jednocześnie siła i relaks, a przede wszystkim to, że każdy może uwierzyć w siebie :), że nigdy nie jest za późno żeby zrobić coś ze swoim ciałem i stanem ducha! gorąco polecam :)

 2. Anonim pisze:

  Basia to mój ulubiony instruktor jogi! Na zajęciach mogę się porządnie zmęczyć i dzięki temu z treningu na trening widzę zmiany w moim ciele!

 3. Łucja pisze:

  Basia jest zdecydowanie najlepszym nauczycielem do którego trafiłam podczas uczęszczania na zajęcia jogi w różnych klubach fitness i szkołach jogi w Warszawie. Prowadzi bardzo zróżnicowane, wymagające i dynamiczne zajęcia, które mimo grupowego charakteru można traktować indywidualnie. Proponowane przez Basię warianty asan o różnej trudności pozwolą każdemu uczestnikowi skomponować trening najlepiej dopasowany dla niego. Basia zawsze zachęca do obserwowania zmieniających się możliwości naszego ciała w trakcie kolejnych tygodni uczestnictwa w zajęciach co prowadzi do widocznych postępów w praktyce i motywuje do systematycznego przychodzenia na treningi. Jest też przede wszystkim osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej dzięki czemu uczestnictwo w jej zajęciach jest zawsze dużą przyjemnością.

 4. Magda pisze:

  Z całego serca polecam zajęcia u Basi! Możecie być pewni, że nie zanudzicie się, ale i nie poczujecie jak ostatnia ofiara;) Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Basia proponuje różne warianty asan w zależności od stopnia zaawansowania. Basia prowadzi zajęcia z wielkim zaangażowaniem, potrafi stworzyć na sali sympatyczną atmosferę, nie pozostawia grupy samej sobie, koryguje błędy. Jest instruktorem, do którego chce się wracać.

 5. […] Na zajęcia do Ewy trafiam okazjonalnie, zwykle wtedy gdy prowadzi za kogoś zastępstwo. Po raz pierwszy spotkałam ją w klubie Zdrofit na Ostrobramskiej 101, gdzie prowadziła Power Jogę za regularne zajęcia Basi. […]